Przejdź do treści głównej

Zapraszenie na konferencję „Przyszłość z funduszami. Dobre praktyki i nowe szanse dla rozwoju MŚP”


2021-11-04 14:14

Zapraszamy na konferencję „Przyszłość z funduszami. Dobre praktyki i nowe szanse dla rozwoju MŚP” organizowaną w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości .

Konferencja odbędzie się 9 listopada (wtorek) w godzinach od 10.00 do 15.00 w Centrum Konferencyjno-Biznesowym na Stadionie Śląskim.

Wydarzenie będzie okazją do podsumowania okresu pandemii, niezwykle trudnego dla gospodarki regionu oraz pakietów działań pomocowych zainicjowanych przez Marszałka Województwa Śląskiego, które zostały docenione przez Komisję Europejską i Komitet Regionów poprzez nadanie naszemu województwu tytułu Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości.

Podczas dyskusji panelowej "Przyszłość z funduszami" uczestnicy poznają możliwości wsparcia MŚP dostępne w najbliższych latach oraz programy, jakie będą realizowane przez regionalne instytucje. Poza środkami unijnymi Śląskie będzie także beneficjentem Krajowego Planu Odbudowy oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, co zostanie przedstawione szczegółowo przez ekspertów w ramach konferencji.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to przede wszystkim edukacja, o czym nie zapomniano planując program konferencji "Przyszłość z funduszami". O tym, jak zabezpieczyć swoją firmę w wirtualnej przestrzeni i co zrobić, by ustrzec się cyberataków, powiedzą specjaliści z Polskiego Klastra IoT & AI. Natomiast przedstawiciele Sieci Badawczej Łukasiewicz zaprezentują bezpłatne narzędzia, które wspomagają MŚP w poszukiwaniu innowacji. Do przedsiębiorców, którzy realizują projekty z unijnym dofinansowaniem, skierowane są warsztaty dotyczące zamówień publicznych.

Ideą konferencji jest zapewnienie odwiedzającym dostępu do kompleksowej informacji w jednym miejscu i czasie, dlatego też w części wystawienniczej ze Strefą Rozmów zostały zaplanowane stoiska Instytucji Otoczenia Biznesu:

  • Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach,
  • Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich,
  • Funduszu Górnośląskiego,
  • Enterprise Europe Network,
  • Śląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera,
  • Śląskiego Funduszu Rozwoju,
  • Śląskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego,
  • Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wcześniejszą rejestrację TUTAJ.

konferencja SCP

Tagi: konferencja, fundusze europejskie, FunduszeUE, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, WUP Katowice, Śląskie Centrum Przedsiębiorczości, ŚCP, przedsiębiorcy, MŚP

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesujące Cię wydarzenie:
Zobacz w wybranym terminie
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś