Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Wyjaśnienia dotyczące wyliczenia terminu składania ofert


2022-01-17 10:25


Instytucja Koordynująca Umowę Partnerstwa przygotowała wyjaśnienia dotyczące kwestii terminu składania ofert z prawidłowym uwzględnieniem terminu minimalnego oraz dokładnym oznaczeniem daty godzinowej upływu terminu wyznaczonego w dniach.

I. Termin minimalny

Wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków nie określają czy termin składania ofert to dni kalendarzowe, czy robocze.

W tej sytuacji zastosowanie mają przepisy ogólne kodeksu cywilnego, tj. termin podany w dniach może być liczony nazwą dnia lub datą, co oznacza, że są to dni kalendarzowe. Przy wyznaczaniu terminu minimalnego, co do zasady, nie jest istotne, ile zawiera dni roboczych.

II. Godzina upływu terminu wyznaczonego w dniach

Termin liczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia, czyli o godzinie 24.

Dokładne oznaczenie godziny zależy od rozdzielczości skali oraz systemu zaokrąglania liczb zastosowanego miernika czasu. Najczęściej czas określany jest w rozdzielczości godzin i minut (hh:mm); czas może być także oznaczony z większą rozdzielczością: godzin, minut i sekund (hh:mm:ss). Przy rozdzielczości z podaniem godzin i minut, godzina wyznaczająca koniec dnia powinna być oznaczona jako 24:00.

UWAGA ! Przy tej rozdzielczości można zaobserwować tendencję, że upływ dnia utożsamiany jest z godziną 23.59. Nie jest to prawidłowe. W dobie cyfryzacji, odrzucenie (pominięcie) oferty, która wpłynęła do zamawiającego np. w formie elektronicznej, w przedziale czasu pomiędzy godzinami 23:59 a 24:00 stanowi naruszenie zasady równego traktowania wykonawców lub uczciwej konkurencji.

Jeśli termin składania ofert podany jest w dniach, to oferta, która wpłynęła w dniu ostatnim, do godziny 24.00 włącznie, jest ofertą, która wpłynęła w terminie.

Tagi: EFS, dofinansowanie, fundusze europejskie, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, WUP Katowice

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś