Przejdź do treści głównej

Startujemy z Funduszami Europejskimi dla Śląskiego!


2022-12-02 08:08

Najbliższe nabory projektów planowane są już w pierwszym kwartale 2023 roku, dlatego zainteresowanych pozyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich zachęcamy do udziału w oficjalnym otwarciu programu regionalnego. To symboliczne otwarcie nowej perspektywy w województwie śląskim zaplanowane zostało na 8 grudnia br. w Muzeum Śląskim w Katowicach.Najbliższe nabory projektów planowane są już w pierwszym kwartale 2023 roku, dlatego zainteresowanych pozyskaniem wsparcia z Funduszy Europejskich zachęcamy do udziału w oficjalnym otwarciu programu regionalnego. To symboliczne otwarcie nowej perspektywy w województwie śląskim zaplanowane zostało na 8 grudnia br. w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Konferencja otwierająca będzie okazją do dyskusji na temat tego, jaki wpływ na rozwój i planowaną transformację regionów węglowych powinny mieć Fundusze Europejskie, a także umożliwi wymianę doświadczeń z dotychczas prowadzonych działań w obszarze transformacji, aby móc wskazać dobre praktyki i uniknąć błędów w nowej perspektywie.Wydarzenie jest planowane w układzie 3 półtoragodzinnych paneli dyskusyjnych, podczas których zostaną poruszone:

  • Najważniejsze wyzwania Europejskiego Zielonego Ładu;
  • Odpowiedź regionów na wyzwania Europejskiego Zielonego Ładu w kontekście zagadnień społeczno-gospodarczych;
  • Transformacja województwa śląskiego (wyzwania i propozycje rozwiązań transformacyjnych).


W dyskusji wezmą udział przedstawiciele europejskich regionów węglowych, przedstawiciele strony rządowej i samorządowej w Polsce, a także reprezentanci regionalnych instytucji naukowych, partnerzy społeczni i gospodarczy.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej – stacjonarnie (udział wymaga wcześniejszej rejestracji) i online (transmisja wydarzenia na żywo będzie dostępna na stronie rpo.slaskie.pl).

Źródło: rpo.slaskie.pl

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś