Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Ponad 6 milionów złotych na szkolenia dla obywateli Ukrainy


2022-05-05 10:42

W związku z wojną na Ukrainie i napływem uchodźców na teren województwa śląskiego, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach dopuścił ogłaszanie przez operatorów Podmiotowego Systemu Finansowania Usług Rozwojowych naborów dedykowanych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, zainteresowanych uzyskaniem środków na dofinansowanie kształcenia dla pracowników posiadających obywatelstwo ukraińskie.

Przewidziano na ten cel 6 764 612,80 zł.

Nabór prowadzić będzie Fundusz Górnośląski. W jego ramach będzie możliwe uzyskanie dofinansowania wyłącznie na szkolenia o charakterze zawodowym oraz naukę i doskonalenie języka polskiego. Nabór będzie miał charakter ciągły, a jego uruchomienie nastąpi 9 maja 2022 roku.

-Ze środków będą mogli skorzystać zatrudnieni już obywatele Ukrainy, zwłaszcza ci, którzy trafili na nasz rynek pracy po 24 lutego br. Część dofinansowania obejmie także polskich pracowników, którzy z nimi współpracują – zaznacza Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach i podkreśla: -Uruchomienie środków będzie miało kluczowe znaczenie w kontekście kompetencji językowych, bo na tym polu dostrzegamy spore potrzeby. Szkolenia zawodowe pozwolą zaś nie tylko uzupełnić kwalifikacje, ale także zaktualizować posiadane już przez ukraińskich pracowników uprawnienia zawodowe.

4 maja 2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyła się konferencja prasowa, promująca projekt, z udziałem Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego, Jana Kawuloka, przewodniczącego Sejmiku Śląskiego oraz przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś