Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Konkurs dotacji na działania informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich


2020-09-11 09:20

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłasza konkurs dotacji na działania informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich. Jego celem jest wybór i dofinansowanie najlepszych projektów popularyzujących tematykę Funduszy Europejskich. Wnioski można składać do 25 września 2020 r.


Rodzaje projektów

W konkursie dofinansowanie mogą uzyskać projekty internetowe.


Grupy docelowe

  • Ogół społeczeństwa,
  • Potencjalni beneficjenci, w tym przedsiębiorcy, mikro, mali i średni przedsiębiorcy, start-upy i osoby chcące założyć start-up,
  • Potencjalni uczestnicy projektów, w tym osoby z niepełnosprawnościami, osoby dorosłe zainteresowane nabyciem lub rozwinięciem posiadanych kompetencji

Do każdej z grup przypisano kluczowe tematy, które muszą zostać przez Wnioskodawcę zaprezentowane w opracowanych przez niego materiałach.


Uczestnicy konkursu

W konkursie mogą wziąć udział wydawcy portali internetowych lub ich biura reklamy o zasięgu nie mniejszym niż 10 000 000 użytkowników miesięcznie.


Wartość dofinansowania

Na realizację projektów w konkursie przewidziano dotacje w minimalnej wysokości 200 000 zł oraz maksymalnej wysokości 400 000 zł.


Tematyka konkursu

W tegorocznej edycji celem konkursu dotacji jest pokazanie, że projekty dofinansowane z Unii Europejskiej mają duży wpływ na nasze codzienne życie, codziennie korzystamy z ich efektów, powodują one zmiany m.in. w gospodarce, infrastrukturze, środowisku, edukacji, ochronie zdrowia, przedsiębiorczości, dostępie do instytucji publicznych. Zamierzeniem jest także, aby pokazać różnorodność FE, najciekawsze, inspirujące projekty oraz efekty wieloletnich dotacji w wybranych obszarach.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej chce poinformować również o tym, na jakie projekty można jeszcze zdobyć dofinansowanie, zachęcić do składania wniosków, a także wypromować bezpłatne źródła informacji o FE (ogólnopolską Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich oraz portal www.FunduszeEuropejskie.gov.pl).

Głównym założeniem  Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej jest tworzenie artykułów i materiałów contentowych skierowanych i dopasowanych do poszczególnych grup docelowych. Zamieszczaniu ich w odpowiednich sekcjach, tak aby w sposób naturalny i atrakcyjny dotrzeć z informacją do naszych odbiorców.


Terminy

Formularze wniosków o przyznanie dotacji wraz z załącznikami można składać do 25 września 2020 r.

Projekty muszą zostać zrealizowane w okresie: od 30 września do 15 grudnia 2020 r. (z możliwością do przedłużenia do 31 grudnia).

Uwaga! Szczegółowe zasady ubiegania się o dotacje w konkursie określa Regulamin konkursu.


Informacje dodatkowe

Dodatkowe pytania dotyczące konkursu można zgłaszać pocztą elektroniczną na adres: konkurs@mfipr.gov.pl (odpowiedzi na pytania mailowe będą publikowane sukcesywnie na Portalu Funduszy Europejskich w zakładce: Dowiedz się więcej o Funduszach Europejskich/ Weź udział w promocji Funduszy Europejskich/ Współpraca z mediami i partnerami społeczno-gospodarczymi).

Regulamin konkursu oraz załączniki do regulaminu konkursu znajdują się TUTAJ

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesujący Cię wynik:
Pokaż wyniki
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś