Przejdź do treści głównej
PRZEJDŹ NA NOWĄ STRONĘ
FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ŚLĄSKIEGO
2021-2027

Działasz w branży szkoleniowej ? Wpisz się do BUR


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2017-03-30 09:43

Szkolisz, chcesz szkolić, szukasz możliwości udziału w szkoleniach współfinansowanych z unijnych środków? Wpisz się do Bazy Usług Rozwojowych.

Rozstrzygnięty został konkurs w ramach Poddziałania 8.2.3 RPO WSL na lata 2014-2020. Wybrani zostali operatorzy, którzy będą udzielali usług w zakresie szkoleń i doradztwa pracownikom i przedsiębiorcom sektora MSP. Szkolenia i doradztwo będą realizowane w tym działaniu na nowych zasadach. Opisuje je dokument „Podmiotowy System Finansowania Usług Rozwojowych w woj. śląskim” (PSF).

Jednym z filarów, na którym opiera się PSF jest Baza Usług Rozwojowych (BUR). To portal, na którym rejestrują się podmioty, oferujące różnego rodzaju usługi szkoleniowe i doradcze. Innymi słowy to baza ofert szkoleń, studiów podyplomowych, kursów zawodowych, doradztwa, uczenia na odległość czyli e-learningu i innych działań rozwijających kompetencje i kwalifikacje. Na usługi zamieszczone w Bazie można pozyskać dofinansowanie z regionalnych programów operacyjnych. Zatem takie usługi realizowane w ramach Poddziałania 8.2.3 będą mogły oferować wyłącznie podmioty posiadające rejestrację w BUR.

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach organizował w trzech subregionach spotkania dla firm szkoleniowych. Uruchamiał wówczas Mobilny Punkt Rejestracji. Ostatnie spotkanie w subregionie zachodnim, planowane jest w kwietniu. Na spotkaniach obecni są pracownicy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, administratora portalu BUR. Wyjaśniają zasady i kryteria rejestracji.

Można jej także dokonać samemu, wykorzystując dokumenty i opisy zamieszczane przez operatora BUR. Po pierwsze FAQ – zbiór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi dostępny tutaj

który wyjaśnia:

  • -kto może wpisać się do bazy
  • -jak zamieścić swoją ofertę
  • -jakie wymogi trzeba spełniać ,by móc się zarejestrować w BUR
  • -jak szukać potrzebnych informacji
  • -jak aktualizować swoje dane

i wiele innych.

Pomocne mogą być także filmy instruktażowe dostępne tutaj:

z video-instrukcjami na temat obsługi systemu oraz samouczkiem rejestracji w BUR.

Jednym z warunków wpisu dla podmiotów świadczących usługi rozwojowe z możliwością dofinansowania ze środków europejskich jest posiadanie certyfikatu lub dokumentu potwierdzającego akredytację. To podstawa do uznania, czy podmiot spełnia wymagania w zakresie systemu zapewniania jakości usług rozwojowych. Aktualna lista certyfikacji jest dostępna tutaj

Informacje dostępne pod podanymi adresami są przydatne do samodzielnego zarejestrowania się w BUR.

Nie wymaga rejestracji przeglądanie, obserwowanie czy porównywanie ofert zamieszczonych w bazie. Jeśli przedsiębiorca nie znajdzie tego, czego szuka – istnieje możliwość zamówienia usług „ szytych na miarę”, dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś