Przejdź do treści głównej

DOFE w deszczu, ale na wesoło


2019-05-14 10:00

Choć pogoda 12 maja nie była charakterystyczna dla tej pory roku, w piknikowym miasteczku w Parku Śląskim w Chorzowie pojawiło się wiele rodzin, dla których przygotowane rozmaite atrakcje. Piknik był zorganizowany z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które tradycyjnie odbywają się każdego maja.

W tym roku świętowano także 15-lecie członkowstwa Polski w Unii Europejskiej.

dofe6

Duża Łąka Parku Śląskiego została podzielona na dwie strefy. W pierwszej można było nauczyć się czegoś nowego poprzez udział w grach i zabawach o charakterze edukacyjnym. W drugiej osoby zainteresowane miał okazję do spotkań z nowoczesnymi i innowacyjnymi technologiami, które zmieniają świat i są coraz częściej obecne w życiu każdego z nas. Na stoiskach wystawców można było wziąć udział w sposób lekki i przyjemny. Były przygotowywane najszybsze lody świata i inne przedziwne posiłki kuchni molekularnej, odbywały się wyścigi samochodowo-rowerowe, w których pedałując na rowerze można było napędzać samochodzik na miniaturowym torze, chętni – a takich nie brakowało nawet przy kapiącym deszczu – mogli zagrać w mini-golfa, były porady co jeść, by rosnąć i być zdrowym, była też okazja, by zgłębić tajemnice ludzkich zmysłów. Chętni w fotobudce robili sobie zdjęcia i sprawdzali swój refleks podczas zabaw z refleksomierzem.

Na stoisku funduszy europejskich, gdzie obecni byli przedstawiciele punktów informacyjnych instytucji wdrażających działania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – w tym także Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach – także przygotowano ciekawą ofertę. Można było wziąć udział w konkursie i wygrać ciekawe gadżety, otrzymać ulotki informacyjne i dowiedzieć się czegoś na temat możliwości wsparcia różnych grup z funduszy unijnych. Piknik jak zwykle zakończył występ gwiazdy wieczoru. Wczoraj był to Organek. A o dobrą kondycję uczestników pikniku mimo kiepskiej pogody zadbała Mariola Bojarska-Ferenc.

Piknik zorganizował Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przy współfinansowaniu z Unii Europejskiej ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś