Przejdź do treści głównej

Zbliża się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw


2017-10-09 12:43

Mała i średnia przedsiębiorczość to główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach po raz siódmy. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 18-20 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Jest ono już na stałe zapisane w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt dyskusji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy. Tegoroczny Kongres podzielony jest na 10 ścieżek tematycznych. Każdy uczestnik będzie miał szansę poznać stanowisko ekspertów w sprawie szans i barier, jakie stoją przed mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Równocześnie z kongresem odbywają się VII Targi Biznes Expo – największe wydarzenie marketingowe w zakresie usług i produktów dla biznesu w celu zapewnienia rozwoju, zwiększenia konkurencyjności i optymalizacji kosztów działalności przedsiębiorstw sektora MSP.

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach tradycyjnie już będzie obecny na kongresie. Nasze stoisko informacyjno-promocyjne będzie usytuowane w hali głównej MCK na stoisku Województwa Śląskiego, na którym będzie się można zapoznać z aktualną ofertą instytucji wdrażających RPO w naszym regionie. Pracownicy Punktu Kontaktowego EFS będą udzielać informacji dot. wsparcia dla przedsiębiorstw w ramach działań współfinansowanych z funduszy unijnych realizowanych w projektach RPO WSL w obecnej perspektywie.

Przedsiębiorcy biorący udział w EKMŚP dowiedzą są m.in. jak pozyskać pieniądze na rozwój firmy i podnoszenie kwalifikacji zawodowych przedsiębiorców i pracowników sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania Usług Rozwojowych.


Będziemy także gospodarzami sesji panelowej „Śląskie inwestuje. Jak finansować szkolenia i doradztwo dla firm?”. Odbędzie się 20 października 2017, w godz. 9.00 – 11.00 (sala 11-12). Wśród poruszanych zagadnień znajdzie się nowe podejście do finansowania usług szkoleniowych przez Unię Europejską, zasady działania Podmiotowego Systemu Finansowania usług rozwojowych z uwzględnieniem śląskiej specyfiki tego systemu, podstawowe informacje o Bazie Usług Rozwojowych i zasadach wypełniania dokumentów rekrutacyjnych do projektów PSF. Będzie okazja do konsultacji indywidualnych.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś