Przejdź do treści głównej

O rynku pracy na kongresie


2018-10-22 15:20

Tegoroczna 8. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 17-19 października.

Kongres - zdjęcie 1

W tym roku przygotowano 12 ścieżek tematycznych, w ramach których odbyło się blisko 100 sesji panelowych i warsztatów. Przedsięwzięcie to jest już na stałe zapisane w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami, dyskutowały najważniejsze osoby w kraju, wybitni przedstawiciele ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

Kongres - zdjęcie 2

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach był jak co roku obecny na Kongresie ze stoiskiem informacyjno-promocyjnym. Zorganizowano go w ramach Targów Biznes Expo, na których tradycyjnie już miało swoje stanowisko województwo śląskie. Można było zasięgnąć informacji dotyczących możliwości wsparcia dla przedsiębiorców w ramach programów operacyjnych współfinansowanych z funduszy unijnych. Pracownicy Punktu Kontaktowego EFS kolportowali ulotki i materiały informacyjne dot. Podmiotowego Systemu Finansowania – niezwykle efektywnego programu finansującego usługi rozwojowe, w tym szkolenia, dla przedsiębiorców i pracowników sektora MŚP. Ten typ wsparcia jest realizowany w ramach poddziałania 8.2.3 RPO WSL 2014-2020 wdrażanego przez WUP w Katowicach. Nasz region z kwotą na poziomie 400 milionów złotych uplasował się na pierwszym miejscu pod względem wysokości środków przyznanych na realizację PSF. Skorzystało z niego już ponad 31 tysięcy osób z 9 800 firm. Na usługi rozwojowe wydano 120 mln złotych. Mikroprzedsiębiorcy i osoby samozatrudnione byli głównymi interesantami zasięgającymi informacji na stoisku.

Przedstawiciele WUP brali także udział w dyskusjach panelowych towarzyszących Kongresowi. 18 października w ramach konferencji Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości "Doświadczenia i prognozy dla firm na półmetku Perspektywy Finansowej 2014-2020” odbywała się z udziałem dyrektora WUP Grzegorza Sikorskiego dyskusja panelowa „Fundusze unijne dla MŚP w dalszej perspektywie”.

Kongres - zdjęcie 3

Dyrektor WUP był także w tym dniu dyskutantem w panelu „Polski rynek pracy dla pracowników spoza Unii Europejskiej”’. Z kolei w ostatnim dniu Kongresu, 19 października, naczelnik Wydziału Zarządzania EFS Piotr Kucharski wziął udział w dyskusji ”UWAGA! FUNDUSZE… czyli o tym gdzie, kiedy i na jakie cele możesz pozyskać wsparcie unijne dla swojej firmy”.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś