Przejdź do treści głównej

Dotacje na założenie własnej firmy


Masz co najmniej 30 lat, nie pracujesz i mieszkasz w województwie śląskim? Skorzystaj z projektów, które pomogą Ci założyć własną firmę.

Kto może starać się o dotację?

Osoby nieaktywne zawodowo, które w ciągu 12 miesięcy poprzedzających dzień przystąpienia do projektu nie prowadziły działalności gospodarczej, zamieszkujące woj. śląskie, które należą do przynajmniej jednej z poniższych grup:

 • osoby powyżej 50. roku życia,
 • kobiety,
 • osoby z niepełnosprawnością,
 • osoby długotrwale bezrobotne,
 • osoby z wykształceniem maksymalnie ponadgimnazjalnym.

Jaka jest wysokość dotacji?

Kwota dotacji to maksymalnie 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia za pracę w dniu przyznania wsparcia.

Z jakich form wsparcia w projekcie możesz skorzystać?

Biorąc udział w projekcie  możesz bezpłatnie skorzystać z:

 • usług szkoleniowo-doradczych przed rozpoczęciem działalności gospodarczej z zakresu zakładania i prowadzenia firmy (w tym pomocy w przygotowaniu biznesplanu),
 • bezzwrotnej dotacji na założenie własnej firmy (pod warunkiem utrzymania działalności gospodarczej minimum rok),
 • wsparcia pomostowego – jest to pomoc finansowa i doradczo-szkoleniowa w pierwszym okresie działalności firmy (do 6 lub do 12 miesięcy).

3 kroki do dotacji

 1. Znajdź projekt dla siebie.
 2. Weź udział w rekrutacji do projektu.
 3. Jako uczestnik projektu złóż wniosek o przyznanie dotacji w postaci Biznesplanu. W wyniku pozytywnej oceny Biznesplanu podpiszesz umowę na podstawie, której zostanie wypłacona dotacja.

Wybierz projekt dla siebie

Poniżej znajdziesz listę dostępnych projektów oferujących wsparcie na założenie własnej działalności gospodarczej. Realizują je Beneficjenci, czyli podmioty wybrane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. Jeśli planujesz własny biznes, zgłoś się bezpośrednio do Beneficjenta i weź udział w rekrutacji do projektu.

Tagi: EFS, dofinansowanie, fundusze europejskie, praca, Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, WUP Katowice, Regionalny Program Operacyjny, RPO, dotacja, dotacje UE, działalność gospodarcza, firma.

Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś