Przejdź do treści głównej

Nowe zasady oznaczania projektów


2017-11-14 15:08

Przypominamy, że od 1 stycznia 2018 r. ulegną zmianie zasady oznaczania projektów współfinansowanych w ramach Funduszy Europejskich. Modyfikacja polega na dodaniu barw Rzeczypospolitej Polskiej do obowiązkowego zestawienia znaków. Zwracamy uwagę, że barwy Rzeczypospolitej Polskiej mogą występować tylko w wersji pełnokolorowej (zgodnie z ustawą o symbolach państwowych, barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony).

W przypadku zastosowania wersji czarno-białej nie umieszcza się znaku barw RP.

Barw RP nie trzeba umieszczać, jeżeli:

  • nie ma ogólnodostępnych możliwości technicznych zastosowania oznaczeń pełnokolorowych ze względu na materiał, z którego wykonano przedmiot np. kamień,
  • zastosowanie technik pełnokolorowych znacznie podniosłoby koszty,
  • materiały z założenia występują w wersji achromatycznej.


Nowe zasady uregulowane zostały w zmodyfikowanej Księdze Identyfikacji Wizualnej znaku marki Funduszy Europejskich i znaków programów polityki spójności na lata 2014-2020 oraz w Podręczniku wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji. Powyższe dokumenty będą obowiązywały wszystkich beneficjentów, którzy podpiszą umowy o dofinansowanie 1 stycznia 2018 r. lub później.

Aktualnie trwają prace nad opracowaniem załącznika do umowy o dofinansowanie, będącego wyciągiem z Podręcznika, jak również prace nad opracowaniem plików graficznych z zestawieniami dla Programów Operacyjnych (KPO).

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś